İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Venüs Burcu Koç

Venüs burcumuz; duygularımızı, değer verdiğimiz şeyleri, aşka ve ilişkilere olan yaklaşımımızı ve hayattan nasıl ve ne şekilde zevk aldığımızı gösterir. Ayrıca paramızı nasıl harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında da bilgiler verir.

Doğdukları anda, Venüs gökyüzünde Koç burcunda konumlanan kişilerin Venüs burcu Koçtur.

Venüs’ü Koç burcunda olan kişilerin flört etme şekli açık, direkt ve hatta cüretkâr denilebilir. Bu kişiler, ne kadar girişimci ve bağımsız olduklarını ifade ederek karşılarındaki kişiyi tavlamaya çalışırlar. Sevgiyi ifade etme tarzları sinir bozucu derecede benmerkezcil olabilir, ancak onlar için doğru partner bu yaklaşımı çekici bulacaktır. Bu yerleşime sahip kişiler çocuksu ve aceleci olsalar da, bu masumiyet kimilerine oldukça çekici gelir.

Koç burcunda Venüs’e sahip kişiler aşk ilişkilerinde çocuksu ve eğlenceyi seven bir tavıra sahiplerdir. Yüksek enerjili ve birlikte aktiviteler yapabilecekleri kişiler onlara çekici gelir. Olgun, sıkıcı veya çok ciddi olarak değerlendirdikleri kişiler ile ilişki kurmaktan kaçınırlar. Ayrıca ilişkide belirsiz, net olmayan ve dolambaçlı tavırlar sergileyen kişilerden de hoşlanmazlar.

Bu kişiler, aşk ilişkilerinde fetih bağımlısıdırlar. Yani sürekli, kaçan kovalanır mantığıyla av peşinde olmaktan keyif alırlar. Bu sebeple, bir ilişkinin onlar için taze kalabilmesi ve ilişkiden sıkılmamaları için sürekli değişikliklere ve heyecana ihtiyaç duyacaklardır. Tekdüzelikten hoşlanmazlar. Venüs’ü Koç burcunda olan kişileri ilişkide memnun etmek için sürekli onları heyecanlandırmak ve eğlendirmek gerekecektir.

Eğer bu kişileri etkilemek istiyorsanız doğrudan, açık ve dürüst olun. Spontane davranışlar, küçük oyunlar ve beraberce yapılabilecek fiziksel aktiviteler onları heyecanlandırır. İlişkilerinde enerji, canlılık, hareket ve aktivite isterler.

Venüs’ü Koç’ta olan kişiler aşkta dizginleri ele almayı sever, Koç burcunun liderlik özelliği burada devreye girer. Diğer konularda olmasa da, aşk konusunda içgüdüsel olarak liderlik etmek isteyeceklerdir. İlişkide onların liderlik etmesine izin verirseniz onların kalbini kazanırsınız. Bu kişiler ayrıca oldukça rekabetçidir. Partneriyle bile zaman zaman rekabet halinde olabilirler. Bu yerleşime sahip kişiler, başkalarının duygu ve ruh hallerine kolay kolay uyum sağlayamazlar. Aşırı duygusal ve ruh halleri değişkenlik gösteren kişilerlerle anlaşmakta zorlanırlar.

Venüs burcumuz parasal konulara olan yaklaşımımızı da gösterir. Nasıl para harcadığımız ve satın aldığımız şeyler hakkında bilgiler verir. Parasal konularda, Venüs’ü Koç burcunda olan kişiler anlık harcamalar yapmaktan hoşlanabilirler. Çok fazla düşünmeden, anlık zevklerine göre harcama yapabileceklerdir. Yeni ve yenilikçi ürünlere ilgi duyarlar. Bu tarz ürünleri satın almadan önce birkaç gün beklemeleri iyi olacaktır çünkü hevesleri çabuk geçebilir.