İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Mars Burcu Balık

Mars burcumuz; kendimizi ortaya koyma, mücadele ve rekabet etme kapasitemizi temsil eder. Ayrıca öfkemizi ve arzularımızı nasıl ifade ettiğimizi, cinselliği nasıl yaşadığımızı, ne kadar cesur olup ne kadar inisiyatif alabildiğimizi gösterir.

Doğdukları anda Mars gökyüzünde Balık burcunda konumlanan kişilerin Mars burcu Balık’tır. 

Mars’ı Balık burcunda olan kişiler yumuşak huylu ve naziktirler. Hayatta genellikle doğrudan değil, dolaylı yollarla hareket ederler. Mars, eylem ve kendini ortaya koyma gezegenidir ancak Balık, kendisini nadiren doğrudan bir şekilde ortaya koyan, pasif bir burçtur. Yani Mars’ın Balık burcundaki yerleşimi zıt bir kombinasyondur. Bu kesinlikle Mars için çok aktif bir yerleşim değildir.

Mars burcu Balık olan kişiler öfkelerinden dolayı zaman zaman suçluluk duymaya eğilimlilerdir. Ayrıca kendilerini ifade etmekte güçlük çekerler ve kendilerini hayatın akışına bırakmayı tercih ederler. Genellikle yaşamda yönlerini kontrol etmeye çalışmak yerine, hayatın doğal akışında gitmesine izin verirler. Bu kişiler oldukça zararsızdır, bir karıncayı bile incitemez gibi görünürler. Ancak, Mars enerjisini ifade edebilecekleri yaratıcı bir yol bulamazlarsa da, pasif agresiflik sergileyebilirler.

Balık burcunda Mars’a sahip kişiler, ne istediklerini her zaman tam olarak bilmeseler de, istediklerini elde etmek için oyunlar oynamaktan da çekinmezler. Arzuları, hedefleri değişkendir ve anlık ruh hallerine bağlıdır. Bu kişilerin belirli bir konuda nerede durduğunu bilmek gerçekten zordur. Bu yerleşime sahip bazı kişiler, şefkat ve merhamet gibi, Balık burcunun temsil ettiği konuları savunurken oldukça hararetli olabilirler.

Mars’ı Balık’ta olan kişilerin enerji seviyeleri çok değişkendir. Yoğun enerji patlamalarını, aniden gelen hareketsizlik takip edebilir. Gündelik hayatta bu enerji akışını dengelemek zor olabileceğinden, kendilerine uygun bir iş bulmakta zorlanabilirler. Bu yerleşime sahip kişilerin, anlık arzularını ve öfkelerini özgürce ve yaratıcı bir şekilde ifade etmelerine izin verecek bir yöntem bulmaları faydalı olacaktır.

Mars Balık Burcunda Cinsellik

Mars burcumuz cinselliğe olan yaklaşımımızı da gösterir. Cinselliği nasıl yaşadığımızı ve kendimizi cinsel düzeyde nasıl ifade ettiğimizi gösterir.

Mars’ın Balık burcundaki yerleşiminde, flört ve seks konusunda ince bir yaklaşım benimsenir. Bu kişiler genellikle cinselliğin her türlü ifade şekline açıktır. Bağışlayıcı, değişime açık ve esnektirler. Partnerlerini memnun etmeye oldukça isteklidirler.

Bazen aşırı duygusal ve romantik olan bu kişiler aslında biraz bukalemun gibidir. Onların cinselliği ifade etme tarzını anlamak zor olabilir. Her aşık oldukları kişide kendilerini farklı gösterebilirler. Partnerlerinin tarzına uyum sağlarlar ve bu sebeple kendi benliklerini ortaya koymakta zorlanabilirler. Bir gün çok konuşup ertesi gün içine kapanabilirler. Sevgilerini genellikle sözlü olarak değil, hisleriyle ve enerjileriyle ifade ederler.

Cinsel ifadelerinde özverili, şefkatli ve merhametlidirler. Çok hassas ve alıngan olsalar da, partnerlerinin kırıcı tavırlarını neredeyse her zaman affederler. Hatta partneri bırakıp gitse bile yine de onu sonsuza kadar sevebilir. Teslimiyetçidirler ancak utangaç oldukları için partnerleri bazen onları çıldırtıcı derecede mesafeli bulabilirler.