İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Balık Burcu Özellikleri

(19 Şubat – 20 Mart)

Güneş, yaklaşık 19 Şubat – 20 Mart tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Balık burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Balık’tır.

Zodyağın 12. ve son burcu olan Balık, kendi içinde diğer 11 burcun küçük bir deneyimini içerir. Bu, Balık burcu insanlarına hayatın her kesiminden, her türlü geçmişe ve deneyime sahip insanla bir şekilde özdeşleşme yeteneği verir.

Balık burçları değişken ve kolay adapte olabilen, aynı zamanda açık fikirli ve muazzam bir anlayışa sahip insanlardır. Onlar herkesi anlayabilir. Herkese karşı anlayış ve hoşgörü gösterebilirler. Ancak Balık burcunun kendisi genellikle yanlış anlaşılır. Bu sebeple, hayatlarının büyük bir kısmını insanlar tarafından anlaşılmak isteyerek geçirebilirler. Geri kalan kısmını ise, ilahi bir hoşnutsuzluk durumunda geçirebilirler. Acı çekmek, bazen Balık burçlarının isteyerek yaptığı veya yaşamlarına kendilerinin çektiği bir durumdur.

Güneş’i Balık burcunda olan insanlar, başkaları tarafından genellikle güçsüz veya zayıf karakterli olarak görülür, ancak bu tamamen göreceli bir konudur. Belli belirsiz, yönü olmadan ilerleyen, havai tavırlı Balık burcunun ardında bulacağınız şey, gerçek hayalleri olan, derin bir insandır. Onların hayalleri, büyük bahçeli bir eve sahip olmak ya da kariyer basamaklarını tırmanmak gibi dünyevi hayallerden daha fazlasıdır. Balık burçları daha yüksek bir amaca hizmet ederler ve onların hayalleri bireyselliği aşar. Güneş’in bu yerleşiminde, tüm insanlığa derin bir sevgi ve sınır tanımayan şefkat duygusu yer alır.

Balık burçlarının kariyer odaklı, hırslı, kıyasıya mücadele eden tipler olmadığı bilinir. Ayrıca bu insanlar kendilerini agresif bir şekilde ifade etmez ve yaşamda kendilerini mücadeleci olarak ortaya koydukları da söylenemez. Ancak yine de, kendilerini rahatça ifade etme şansı verildiğinde, Balıklar olağanüstü derecede başarılı olabilirler. Özellikle sanat, pazarlama, müzik, öğretim, drama, şifa, yoga, meditasyon ve psikoloji gibi alanlar, Balık burcunun gerçek kişiliğini ortaya koyabileceği alanlardır. Sonsuz hayal güçleri ve olağanüstü sezgileri, onlara gıpta edilecek bir iç görü ve yaratıcılık armağan etmiştir.

Balık, hem eleştiriye karşı hem de başkalarının duygularına karşı duyarlı olan, hassas bir burçtur. İnsanların çektiği acılardan kolayca etkilenen Balık burçları, bir sineği bile incitemez (en azından teoride). Onlar insanlara kolay inanırlar ve hayır demekte zorlanırlar. İnsanların acımasız ve merhametsiz davranışlarıyla karşılaştıklarında, derinden incinirler. Acımasız gerçeklerden ya kaçarlar ya da kendini kandırma yoluyla gerçekleri görmezden gelirler. Ama ne kadar kaçarlarsa kaçsınlar, arada bir acımasız gerçekler onlara kendini gösterecek ve Balık burcunu baştan aşağı sarsacaktır. Bu onlar için gerçekten üzücü ve sarsıcı bir dönem olacaktır.

Bu “salt gerçeklerle” karşılaştığı zamanalarda, Balık burcu kendi dünyasına çekilir, kendine acır ve kendi kendine moral verici konuşmalar yapar (“Bir daha asla güvenmeyeceğim!”). Bu dönemlerin oldukça kısa ömürlü ama faydalı olduğundan emin olabilirsiniz. Balık, genellikle kısa süren bu kendine acımalarından enerji toplar. Dünyayla yeniden yüzleşmeye hazır, daha güçlü bir şekilde geri dönerler. Tabi eskisinden daha şefkatli ve yine insanlara kolay güvenen biri olarak…

Hatta bazıları Balık burçlarının acı çekmekten zevk alıp almadığını merak edebilir. Sanki bilerek acıyı kendilerine çekiyor, bilerek acı gerçeklerle yüzleşiyor ama bilerek aynı hataları tekrar yapıyor gibidirler. Bazen durum gerçekten de böyledir. Balık burçları, çoğu zaman bu acıdan ve üzüntülerinden çok fazla yaratıcı enerji elde eder. Onlar adeta acı çekmiş, yaralı şair veya sanatçıdır. Bu özellik, genellikle Ay burcu Balık olan insanlarda daha belirgindir. Güneş’i Balık burcunda olan (ve diğer kişisel gezegenleri) bir çok sanatçı, oyuncu, şair ve müzisyenin olmasının sebebi de budur.

Bazı insanlar, Balık burcunun randevulara geç kalma eğiliminin, aklı beş karış havada davranışlarının ve dikkatsizliğinin “sorumsuzca” olduğunu düşünür. Balık bunu bilse şok olurdu “Kim, ben mi sorumsuzum?” Çünkü Balık burçları kesinlikle düşünceli ve insanları önemseyen kişilerdir. Onların sevgileri sınır tanımaz. Ama günlük hayattan ve hayatın getirdiği sorumluluklardan ara sıra kaçmaları, bir çok burç için anlaşılabilir bir davranış değildir. Bir çok Balık burcu alışveriş listeleri, haritalar, yol tarifleri, talimatlar ve haftalık plan ve programlar gibi şeylere neredeyse alerjik gibidir. Hatta bazı Balıklar, saat kullanmayı bile red eder – zamanın doğrusal olmadığını bildikleri için, bir zaman çizgisini takip etmektense, özgür olmayı tercih ederler.

Zodyağın 12. burcu olarak, Balık burcunun insan vücudunda yönettiği yerler ayaklar ve damarlardır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu sebeple, Balık burçları ayaklarıyla ilgili sağlık problemlerine ve damar rahatsızlıklarına eğilimli olabilirler.


Balık Burcu Özellikleri


Balık burcu, ters yönlere yüzen iki balıkla sembolize edilir. Bu sembol, Balık burçlarının genellikle farklı yönlere çekildiklerini hissetmelerini, bu sebeple somut kararlar vermekte zorlanmalarını temsil eder.

Balık burcunun sembolü aynı zamanda bu burcun değişkenliğini ve derinliğini sembolize eder. Balık burcu anlayışlı, duyarlı, spiritüel ve açık fikirli bir burç olarak bilinir.

Balık burcunun yönetici gezegeni modern astrolojide Neptün, geleneksel astrolojide Jüpiter’dir

Neptün denizler tanrısıdır ve astrolojide ilham, rüyalar, hayaller, psişik konular ve illüzyonların gezegeni olarak kabul edilir. Neptün maneviyatı ve gözle görülmeyen, ruhani olan her şeyi yönetir. Ayrıca rüya ve bilinçaltı alemlerimizle ilişkilendirilir. İyi tarafından, Neptün sezgiler ve ruhsal aydınlanma ile ilişkilidir. Aynı zamanda bir merhamet ve şefkat gezegenidir. Ancak Neptün’ün daha olumsuz tezahürleri arasında aldatma, kandırma, yalan, suçluluk ve bağımlılık yer alır.

Jüpiter erişimi, daha büyük bir amacı ve olasılıkları sembolize eder. İyimserlik ve gelişme (zihinsel ve ruhsal gelişim dahil) Jüpiter’in yönetiminde gelir. İyi taraftan Jüpiter mizah duygusu, iyi niyet ve merhamet ile ilişkilidir. Daha olumsuz tezahürleri arasında kör iyimserlik, aşırıya kaçmak ve aşırı hoşgörü yer alır. Jüpiter’in rolü, farkındalığımızı fiziksel dünyanın ötesine yükseltmektir. Jüpiter bizi hedeflerimize ulaşmaya, genişletmeye ve gelişmeye teşvik eder.

Balık burcu ile ilişkilendirilen çiçekler nilüfer, menekşe ve orkidedir.

Balık burcunun elementi sudur. Su burçları duygusal ve sezgiseldir. Onları derin hisler, duygular ve arzular motive eder, ve duygusal tecrübeler yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Balık burcu değişken burçlardandır. Değişken burçlar yeni koşullara kolay adapte olabilen, esnek, uyumlu ve değişkendir. Zaman zaman tutarsız ve bir işi takipten yoksun olsalar da, insanlara ve koşullara uyum sağlamak için, küçük değişiklikler yapmaya hazırdırlar.

Balık burcunun doğal taşları psişik eğilimleri güçlendiren yeşim ve akuamarin taşlarıdır.

Balık burcu ile ilişkilendirilen renkler su yeşili (tazelik, yenilenme ve inanç), turkuaz ve eflatundur (ruhsal gelişim ve kozmik bilinç).

Balık burcu zodyağın 12. burcudur ve 12. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 12. ev ruhsal gelişim, karma, özel veya gizli konular, hayaller, rüyalar, illüzyon, yanılsamalar, spiritüellik, gizli arzular ve bilinçaltı konularını yönetir. Ayrıca bağımlılıklar, psikiyatri kurumları ve hapishaneler de bu evin yönetimindedir.


Icons made by Nhor Phai from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, güneş burcu balık, güneş balık burcunda, balık burcu nedir, balık burcu nasıl, balik burcu ozellikleri