İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yükselen Boğa Burcu

Yükselen burcumuz; kendimizi başkalarına sunma şeklimizi, hayata karşı takındığımız tavır ve tutumlarımızı gösterir. Ayrıca, hayatımızı anlamlı kılmak için ihtiyaç duyduğumuz ve yaşamamız gereken deneyimler hakkında da bilgi verir.

Doğum Haritası Yönetici Gezegeni: Venüs

Yükselen burcu Boğa olan kişiler, yaşamlarında genellikle yavaş, temkinli ve istikrarlı bir yaklaşım sergilerler. Boğa, gerçekçi ve muhafazakar bir burçtur. Bu sebeple, yükseleni Boğa olanlar mümkün olan her koşulda, sistematik bir şekilde hareket ederlerse kendilerini daha iyi hissedeceklerdir. Eğer doğum haritalarında daha dürtüsel niteliklere sahip burçlar yoksa, bu kişiler oldukça pragmatik ve temkinli davranışlar sergilerler.

Boğa burcu değişimi sevmez. Yükseleni Boğa olanlar da, kesinlikle gerekmedikçe yeni bir şey denemekten kaçınırlar. Risk almak yerine konfor alanlarında kalmayı tercih edeceklerdir. Bu kişilerin hayata yaklaşımı, yol boyunca birçok kez duraksayıp dinlenerek ve tek tek adımlar atarak hareket etmek olacaktır. Güneş’in doğum haritalarında hangi burçta ve evde konumlandığı, onlar için bu yaklaşımın nasıl olacağına dair birçok ipucu verecektir. Daha büyük resmi görebilmek için, Güneş’in konumunun yanı sıra, Ay burcunu da incelemeleri faydalı olacaktır. Bunu hesaba kattıklarında; istikrar duygusunu ve daha derin bir anlamı hayatın hangi alanında aramaları gerektiğini de bulacaklardır.

Sabitlik

Yükselen Boğa’ya sahip kişilerin görüşlerinde oldukça sabit ve tutarlı olmaları muhtemeldir. Ayrıca sahip oldukları maddi nesnelere ya da duygusal anlam yükledikleri şeylere oldukça bağlı olurlar. Geleceğe dair sabit bir fikre sahip olabilirler ve oraya ulaşmak için ne yapmaları gerektiğini de ayrıca kafalarında planlarlar. Bu özellikleri, onları bir yandan güvenilir ve odaklanmış kişiler yaparken öte yandan, görüşlerine uymayan her şeye inatla direnen kişiler de yapabilir.

Direnç göstermek onların en büyük sorunu olabilir. Boğa inadı meşhurdur; bu kişilerin düşüncelerini değiştirmeleri çok muhtemel değildir. Sırf bir şeyi kanıtlamak için bile, bir duruma, fikre veya nesneye çok uzun süre tutunabilirler. Böyle durumlarda, ne zaman istikrarlı olup ne zaman bırakmaları gerektiğini öğrenmeleri onlar için önemli olacaktır. Konfor alanına ve güvenliğe ihtiyaçları vardır ama aynı zamanda hayatın nasıl gelişmesi gerektiğine dair sabit ve katı bir bakış açısına sahip olmamayı da öğrenmeleri gerekir.

Huzur ve Sevgi

Boğa yükselen bu kişilere genellikle nazik, zarif ve uysal bir mizaç verir. Genellikle barışsever ve sakin kişilerdir, bu nedenle sevilen insanlardır. Bahçe işleriyle uğraşmak, yemek yapmak, müzik ve sanat onların ilgi alanına girer. Boğa, estetik açıdan oldukça zevkli bir burçtur. Mümkün olan her koşulda rahatlık, güvenlik, huzur ve uyumun hakim olduğu ortamlara doğru çekilirler.

Nefsine Düşkünlük

Boğa burcu tensel ve bedensel duyuları gelişmiş bir burçtur. Yükseleni Boğa olanlar da genellikle nefsine ve bedensel zevklere düşkün kişiler olurlar. Bu özelliklerini biraz daha rafine etmeleri gerekebilir. Duyuların tadını, aşırıya kaçmadan çıkarmaları önemlidir. Yeme-içmeden, dinlenmekten ve cinsel aktivitelerden oldukça fazla keyif alırlar. Bu zevklerinde aşırıya kaçmamaya özen göstermelilerdir. Çünkü aşırıya kaçarsa, yavaş yavaş hayattan keyif alma dürtülerini kaybedebilirler. Aşırı zevk düşkünlüğü, bir noktada sağlıklarına da zarar verebilir.

İlişkilerinde, çok fazla uyarılmaya ve cinsel aktiviteye ihtiyaç duyabilirler. Ancak değişime ve çeşitliliğe de çok açık değillerdir. Cinsel ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir partnere sahip olmaları önemlidir. Cinsellikte kendini açıkça ifade edebilme, duygusal dengenin anahtarıdır ve Boğa yükselenler için çok önemlidir. Bu kişiler için, bedensel ihtiyaçlarını gidermek, dengeli bir öz-değer duygusu için esastır.

Tutunmak

Yükseleni Boğa olan kişilerin, ilişkilerinde törpülemeleri gereken özelliklerinden biri aşırı kıskançlık ve sahiplenme duygusudur. Duygusal doğalarının yıkıcı taraflarını anlamaları gereklidir. İlişkilerinde sorunlarla karşılaşıyorlarsa, bu genellikle hayatlarının çok katılaştığını ve kendilerini rutinden kurtarmanın zamanının geldiğini gösterir.

Buradaki ironi, bu kişilerin genellikle hayatlarına değişimi getiren insanlara çekilmeleridir. Boğa yükselenler, hayatlarına değişimi, kaosu ve dönüştürücü gücü getirecek kişilere, yani Akrep enerjisine sahip kişilere çekilirler. Bu çekimin amacı, Boğa yükselenleri mümkün olduğunca büyümeye ve gelişmeye teşvik etmektir.

Ek olarak, yükselen Boğa burçlarında tembellik veya hareketsizlik eğilimi olabilir. Onlar genellikle hayata ağır adımlarla ilerleyen bir yaklaşımı tercih ederler. Bu özellikleri, hayatta hızlı kararlar almaları gerektiği zamanlarda veya hayatlarını paylaştıkları kişilerin daha acil tepkiler beklediği durumlarda sorun haline gelebilir.

Salıvermek

Rahatlık, istikrar ve güvenlik bu kişilerin erken çocukluk dönemlerinde öğrendikleri deneyimler olmuş olabilir. Zenginlik, finansal açıdan güvende olma ve mal-mülk edinme ihtiyacı, aileleri tarafından onlara güçlü bir şekilde aşılanmış olabilir. Bu durum, Boğa yükselenler için aşırı materyalist bir yaklaşıma ve akabinde de kaybetme korkusuna yol açabilir. Gerçek istikrarın kendi içlerinde sağlanabileceğini öğrenmeleri için, bir şeyleri salıverme konusunda kendilerini geliştirmeleri gerekebilir.

Hayat Amacı

Yükseleni Boğa olanların, bu hayattaki asıl görevi, yaşamın değişen koşullarına uyum sağlayarak kendi içlerinde güvenlik duygusunu koruyabilmektir. Yükselen Boğa, genellikle kişiye zarif ve istikrarlı bir mizaç verir. Bu kişiler hayatlarında karşılaştıkları yeni deneyimlere genellikle pragmatik ve havai olmayan bir yaklaşım sergilerler. Genellikle sakin ve uyumlu oldukları için başkaları tarafından sevilirler. Hayatın onlara armağanı, yolculuklarının her anında gerçekçi bir yaklaşım sergileyerek, hayatın tadını çıkarmaktır.


Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog