İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & İKİZLER BURCU UYUMU

Koç burcunun İkizler burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & İKİZLER CİNSEL UYUM

Koç ve İkizler burcu cinsel aktivitede bulunduklarında, kendilerini nerede bulabileceklerini kimse bilemez. Koç burcunun yüksek libidosu ve İkizler’in değişik fikirleriyle, biraz fazla yaratıcı olabilirler ve çevreleri tarafından sert bir şekilde eleştirilebilirler. Neyse ki ikisi de başkalarının düşüncelerini çok da umursamazlar. Cinsel uyumlarının iyi tarafı, tutku dolu, yüksek enerjili, eğlenceli ve ateşli olmasıdır. Kötü tarafı ise, zaman zaman cinsel ilişkileri çirkin sözler ve sözlü saldırganlıkla dolu olabilir. Ama ikisinin de çok hassas olmaması ve kolayca incinmemesi sayesinde, kötü zamanlar bile onlar için heyecan verici ve benzersiz olacaktır.

Bir hava grubu ile ateş grubunun cinsel uyumu zaten genel olarak çok iyidir. Bu ikilinin cinsel yaşamında da İkizler’in havası Koç’un ateşini harlayacak, onu cinsel olarak uyaracaktır. Koç doğası gereği savaşçı olduğu için, İkizler’in sekse yaklaşımı ona biraz fazla eğlenceli kaçabilir, ancak İkizler’in oyunlarına alıştıktan sonra bu onun için bir problem olmayacaktır. Cinsel uyumu sürdürebilmeleri için önemli olan, sınırlamaları veya engelleri göz ardı etmektir. Bu sayede İkizler’in sağladığı oksijen Koç’un ateşini harlamaya devam edebilecektir.

CİNSEL UYUM
90%

KOÇ & İKİZLER GÜVEN

Güven eksikliği muhtemelen bu ikilinin ilişkisindeki en büyük sorundur. Mars tarafından yönetilen Koç tutkuludur ve ilişkide oldukça kıskanç olabilir. İkizler burcu ise üçkağıtçılığı ve düzenbazlığı ile bilinir ve çevresine gösterdiği yüzü sürekli değiştirebilir. Çoğu İkizler burcu insanı, kendi bireyselliklerinin farkında bile değildir, bir gecede kişiliğini değiştirdiğine kendini ikna edebilir. Bu sebeple Koç burcu, İkizler partnerinden güven hissini tam olarak alamaz. İkizlerin değişken tavırları ve bir öyle bir böyle davranması Koç’un ona güvenmemesine sebep olacaktır. Bu durumda da, Koç öfkelenebilir, İkizler’in ilgisi dağılabilir ve uzaklaşabilir. Akabinde Koç, ilişki sona ermemiş bile olsa başka bir partner aramaya başlayabilir. İkizler ise umursamayı çoktan bırakmıştır bile.

GÜVEN
40%

KOÇ & İKİZLER İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

İkizler, Merkür tarafından yönetilen bir burçtur ve sohbet etmek, iletişim kurmak onun yaşamının ana temasıdır. Koç ise, konuşma sanatında çok da usta sayılmaz. Tipik bir İkizler burcundan daha az konuşsalar bile, iç diyalogları zengin olmalıdır. Her iki tarafın da ilişkiye yaklaşımı, sanki İkizler Koç burcuna nasıl iyi bir konuşma yapacağını öğretmek için buradaymış gibi olmalıdır. İkizler öğretmen rolü oynamayı ve partnerinin ondan bir şeyler öğrendiği bir ilişki içinde bulunmayı sevdiği için, bu yaklaşım ikisi için de iyi olacaktır. Tabi eğer Koç’un egosu bu “itaatkâr” role izin verirse.

Çok da önemi olmayan şeyler hakkında bile çok fazla konuşan bazı İkizler insanının olduğunu da unutmamak gerekir. Bu “boş konuşma”, Koç’un öfkelenmesine ve partnerini yüzeysel ve hatta aptal olarak görmesine neden olabilecektir. Koç eğer İkizler partnerine olan saygısını kaybederse, bu onların egosu için gerçekten kötü olacaktır çünkü İkizler ile birlikte olmak en başında kendi kararıydı. Dünyada her zaman o İkizler burcunu “aptal” ve “boş konuşan” olarak görmeyen biri olabileceğini ve herkesin hak ettiği değeri göreceği bir ilişkide olmayı isteyeceğini unutmaması gerekecektir. Eğer ilişkileri Koç’un İkizler’e olan saygısını kaybettiği aşamaya geldiyse, Koç’un partnerinin gitmesine ve kendine daha uygun birini bulmasına izin vermesi en doğrusu olacaktır.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
85%

KOÇ & İKİZLER DUYGULAR

Duygusal alan, bu ikilinin ilişkisi için zorlu bir bölgedir. Koç burcunun sıcak, tutkulu duyguları vardır ama bunları ifade etme konusunda sorun yaşar. İkizler ise birinin derinlerde yatan özelliklerini aramak için yüzeyin çok derinlerine inmez ve doğası gereği o kadar da duygusal değildir. Yani bu ilişki, duygusal olup duygularını ifade edemeyen biri ile, rasyonel olup duygular dışında her şey hakkında konuşabilen birinin bir araya gelmesidir. İşin iyi yanı, Koç burcu İkizler’in dikkatini kendine çevirecek ve onu dinlemesini sağlayacak enerjiye sahiptir. Yapıcı bir diyalog içinde bağlantı kurmayı başardıklarında, birbirlerine ilişkide nerede durduklarını ve nasıl hissettiklerini açıklamaları mümkün olacaktır. Bu şekilde, gelecekteki duygusal paylaşımları için iyi bir temel oluşturabileceklerdir.

DUYGULAR
60%

KOÇ & İKİZLER DEĞERLER

Koç’un karşısındaki kişinin açık ve net olmasına önem verdiği, İkizler’in ise genel olarak lafı dolandırma eğilimi olduğu düşünülünce, bu ikilinin değerler konusunda çok da uyumlu olmadığı anlaşılabilir. Şimdi de İkizler burcunu düşünün. Onlar ilginç olan her şeye değer verirler ve neredeyse her şeyi ilginç buldukları için, aslında her şeye değer veriyorlarmış gibi gelebilir. Ama aslında tam olarak öyle değildir. İkizler, partnerinin bilgisine, sözel yeteneğine ve aynı zamanda iyi bir rasyonel zihne sahip olmasına değer verir. Bunlar da, İkizler’in söylediği her şeye dürtüsel tepki vermemesi durumunda, Koç’un belli bir noktaya kadar sağlayabileceği şeylerdir.

Bu ikilinin birbirlerinin ihtiyaçlarına cevap vermesi o kadar da zor değildir, ancak eğitim seviyeleri, ilgi alanları ve karakter güçleri benzer değil ise, birbirlerini sevgilerine layık görmeyebileceklerdir.

DEĞERLER
50%

KOÇ & İKİZLER GÜNLÜK YAŞAM

İkizler burcu ne kadar çılgınca olursa olsun, her türlü aktiviteye vardır ve Koç bu ilişkide kendini özgür hissedecektir. Bu ilişkide kimin liderlik edip kimin takip edeceğini söylemek zordur çünkü İkizler sürekli yeni fikirler ve inisiyatifler ortaya atarken, Koç da atomik enerjisiyle liderlik etmek isteyecektir. Birbirlerini sürekli motive eder, meydan okurlar ve ikisi de asla “hayır” demezler.

İkizler burcunun bir aktiviteye “hayır” demesi için Koç’un ortaya attığı fikrin gerçekten agresif ve gülünç olması gerekir. İkizler, Koç’un reddetmek isteyebileceği bir aktivite bulsa dahi, Koç’un egosu buna izin vermez ve her halükarda, sırf yapabileceğini kanıtlamak için yapar. Bu kadar heyecanı ve hareketliliği, evde yeterince dinlenmek takip etmelidir.

GÜNLÜK YAŞAM
75%

KOÇ & İKİZLER UYUMU ÖZET

Koç ve İkizler ilişkisinin genel izlenimi, her iki partnerin de birbirinden çok şey öğrenebileceği ve sağlıklı bir şekilde aktif olabileceği, heyecan dolu bir ilişkidir. Bu ikilinin ilişkisindeki temel sorun güven eksikliği olacaktır, özellikle de Koç İkizler’e aşırı bağlandıysa. Çünkü İkizler’in değişkenliği, bir öyle bir böyle konuşması ve özgürlüğüne fazla düşkün olması, Koç’un ona güven duymamasına sebep olabilecektir. Ama yine de genel olarak, Koç ve İkizler sık sık bir araya gelir, çünkü ortak macera tutkuları, ilişkilerindeki problemlerin çoğundan çok daha büyüktür.

ÖZET
74%

Source: astrology-zodiac-signs