İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aslan Burcu Özellikleri

(23 Temmuz – 22 Ağustos)

Güneş, yaklaşık 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında (yıla bağlı olarak değişebilir) Aslan burcundadır. Bu tarihlerde doğan kişilerin Güneş burcu (günlük deyimle burcu) Aslan’dır.

Şöyle bir gerçek var ki, Aslan burcu insanlarda krallara özgü bir asalet vardır. Aslan burçları asil, hatta soylu kişilerdir, hem mecazi hem de gerçek anlamda olabilir. Aslan burçları “kendini beğenmiş” olmalarıyla ünlülerdir, ama bu haksız bir kendini beğenme değildir. Aslan burçları kendilerini önemli hissederler, çünkü genellikle dünyayı bir şekilde değiştirmeyi isterler – dünyayı insanlar için daha iyi bir yer yapmayı. Onları genelde insanlara olan sevgileri motive eder ve çoğu zaman insanları mutlu etmek için büyük hayalleri ve planları vardır.

Aslan burçları genellikle çok çalışkandır. Sonuçta, yaşamın sunduğu güzel ve kaliteli şeylere ilgi duyarlar ve bunları elde etmek için çalışmaları gerektiğini bilirler. Tabi eğer onları halsiz ve isteksiz bir ruh halinde yakaladıysanız, başarılı insanlar olduklarını hayal etmek zor olacaktır. Aslan burçları, sembolü olan aslanlar gibi avlanmaya çıktıklarında güçlü ve vahşi, avlanmadıkları zamanlarda da tembellik etmeye düşkünlerdir. Bu insanlar uzun süre uyuyabilir, tembellik edebilir ve eğlenebilirler. Ancak işe giriştiklerinde, yoğun, tutkulu ve kararlı bir şekilde, istediklerini elde etmek için çalışırlar.

Bir Aslan’a yapabileceğiniz en kötü şey, onu kötü niyetli olmakla suçlamak olacaktır. Onu takdir etmediğinizi hissettiren davranışlar sergilemek de ikinci en kötü şey olabilir. Aslan burçları, insanlar onların yüce gönüllülüğünü ve iyi niyetlerini görmediklerinde çok incinirler. Aslan burcu doğası gereği gururludur, ve eğer onun onurunu ve gururunu incitirseniz, muhtemelen yüzünüze bile bakmayacaktır. Gurur onların hassas noktalarıdır.

Her zaman sadık ve bazen oldukça geleneksel olabilen Aslan burçları, ne de olsa sabit bir burçtur. İnsanlardan veya durumlardan vazgeçmeden önce, onlara çok uzun süre tutunacaklardır. Kolay vazgeçmezler. Aslan burcunun dünya ve insanlar hakkındaki görüşlerinde açık bir idealizm vardır. İnsanların ve dünyanın, onların idealindeki gibi olmasını beklerler. Onlar asil, erdemli ve fazlasıyla vicdanlı insanlardır.

Aslan burçları yüzeyde kendinden emin görünseler de, aslında çevrenizdeki en mütevazı ruhlardan olabilirler. Bir şeyler ters gittiğinde, ilk kendilerini suçlarlar. Aslan’a özgü, “kendine önem verme” özelliği, beklenmedik şekillerde kendini gösterir. Kendini beğenmiş, küstah, gösteriş meraklısı olmak yerine, genellikle kendilerinin fazlasıyla farkındadırlar, bilinçlidirler ve evet, hatta alçakgönüllüdürler.

Zodyağın 5. burcu olan Aslan burcunun insan vücudunda yönettiği yerler kalp ve omurgadır. Astrolojide, burçların vücutta yönettiği yerler genellikle o burç için hassas bölgelerdir. Bu nedenle, Aslan burçları kalp ve omurga rahatsızlıklarına eğilimli olabilirler.


Aslan Burcu Özellikleri


Aslan burçları, ormanlar kralı aslan ile sembolize edilir ve egemenliği, hükümdarlığı ve cesareti simgeler. Aslanın büyüklüğü ve gücü, eski zamanlardan beri insanların dikkatini çekmiştir.

Aslanlar gibi, Aslan burcu insanlarının da güçlü liderler olduğu bilinmektedir. Aslan burçları genellikle krallığa özgü bir karaktere, asil ve soylu bir tavra sahiptirler.

Sembolü olan aslanlar gibi, avlanmadıkları zamanlarda tembellik etmeye düşkün, yeri geldiğinde yırtıcı ve vahşi olurlar.

Aslan burcunun yöneticisi Güneş’tir. Astrolojide Güneş zihnimizin bilinçli tarafını ve kimliğimizi temsil eder. Kişinin kendi öz benliğinin en yüksek ifadesini aramasını sağlayan yaşamsal gücü sembolize eder. Güneş aracılığıyla yaşam amacımızı buluruz.

Güneş ayrıca irademizi ve yaratıcı yaşam gücümüzü temsil eder. Güneş bizim benliğimizdir (ego). Aynı zamanda “yetişkin” tarafımızdır – “içimizdeki çocuğu” sansürleyen, olayların gerçek yüzünü ortaya çıkaran ve son kararları veren parçamızdır. Güneş bizi yönlendirir ve doğum haritamızın “patronu” olarak kabul edilebilir. Yöneticisi Güneş gibi, Aslan burçları da gururlu birer liderdir.

Aslan burcu ile ilişkilendirilen çiçekler ayçiçeği, kadife çiçeği ve jerberadır. Ayçiçeği canlılığı, gücü ve pozitifliği temsil eder. Jerbera çiçeği mutluluğu, kadife çiçeği ise tutkuyu sembolize eder.

Aslan burcunun metali olan altın saflığı, mükemmelliği, canlılığı ve refahı sembolize eder. Aslan burçlarının altından olan her şeye ve altın sarısı renkte olan eşyalara düşkün olmaları muhtemeldir.

Aslan burcu ile ilişkilendirilen renkler turuncu ve altın rengidir. Turuncu renk neşe, sıcaklık, güneş ışığı, coşku, yaratıcılık, başarı, cesaretlendirme, motive etme, mutluluk ve eğlenceyi simgeler.

Aslan burcu ile ilişkilendirilen doğal taş yakuttur – canlılığı, tutkuyu ve ateşli enerjiyi simgeler.

Aslan burcunun elementi ateştir. Ateş burçları spontane, fevri, özgüvenli ve iddialıdır. Aslan burcu da tutkulu, cesur, dürtüsel ve yaratıcıdır. Ateş burçlarını esin ve ilham almak, bir amaç ve hedefe sahip olmak motive eder. Fiziksel aktiviteler ve hedeflerinin peşinden gitmek, yaşamsal enerjilerini yükseltir.

Aslan burcu sabit burçlardandır. Sabit burçlar kararlıdırlar. Oldukça inatçı ve sabit fikirli olabilir, değişime karşı direnç gösterebilirler. Sabit bir ateş burcu olarak Aslan burcu, tutkulu bir şekilde sadıktır.

Aslan burcu zodyağın 5. burcudur ve 5. ev ile ilişkilendirilir. Astrolojide 5. ev: yaratıcı bir şekilde kendini ifade etmeyi, zevk ve eğlenceyi, her türlü oyunu ve kumarı, eğlenceleri, hobileri, çocuklarla ilgili konuları, sahne ve drama ile ilgili şeyleri yönetir. Ayrıca romantizme karşı tutumumuz, romantik ilişkilerimiz, eğlenmeye yönelik tutumuz ve aşk yaşadığımız kişiler (eşimiz değil, evliliğimiz 7.evin yönetimindedir) bu evin yönetimindedir.


Icons made by Pixel perfect from www.flaticon.com Icons made by Flat Icons from www.flaticon.com Icons made by Freepik from www.flaticon.com Icons made by bqlqn from www.flaticon.com

Keywords: burçlar, doğum haritası, yükselen burç hesaplama, yükselen hesaplama, günlük burç yorumları, ay burcu hesaplama, doğum haritası hesaplama, burç tarihleri, burclar, burçlar tarihleri, yükselen burcu hesaplama, burç, burçların tarihleri, yükselen burc hesaplama, günlük burc yorumlari, dogumharitasi, dogumharitasi hesaplama, günlük burc yorumları, ay burcu hesapla, astroloji, burçların özellikleri, yıldız haritası, kova burcu özellikleri, yay burcu özellikleri, haftalık burç yorumları, aslan burcu özellikleri, başak burcu özellikleri, boğa burcu özellikleri, yengeç burcu özellikleri, burç yorumları, terazi burcu özellikleri, akrep burcu özellikleri, ikizler burcu özellikleri, oğlak burcu özellikleri, koç burcu özellikleri, balık burcu özellikleri, burçlar ve tarihleri, günlük burç, doğum haritası yorumlama, 2023 burç yorumları, aslan burcu günlük yorum, oğlak burcu bugün, aylara göre burçlar, akrep burcu günlük yorum, yengeç burcu bugün, terazi burcu günlük, kova burcu günlük yorum, güneş burcu hesaplama, ikizler burcu günlük yorum, başak burcu günlük yorum, yay burcu günlük, astroloji haritası, burcu günlük yorum, myburc, my burç, burc yorumlari, burç yükselen hesaplama, günlük burçlar, burç uyumları, burç özellikleri, astrolojik harita, hande kazanova, twıtburç, öner döşer, astrolog aygül aydın, astrolog, güneş burcu aslan, güneş aslan burcunda, aslan burcu özellikleri, aslan burcu nedir, aslan burcu ozellikleri