İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

KOÇ BURCU & YAY BURCU UYUMU

Koç burcunun Yay burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

KOÇ & YAY CİNSEL UYUM

Koç ve Yay’ın cinsel ilişkisi oldukça komik olabilir. Yay burcunun, neredeyse her şeyle dalga geçebilme gibi bir yeteneği vardır. Seks söz konusu olduğunda Koç burcunun ciddiyeti, Yay burcunun şaka yapma isteğini tetikler.

Her ikisi de ateş grubu burçlarındandır ve oldukça tutkuludurlar ama farklı şekilde. Koç eyleme geçme, yeni şeyler deneme ve belirli cinsel pozisyonlar söz konusu olduğunda, Yay ise neşeli kişilikleri konusunda tutkuludur. Şunu bilmelisiniz ki, Yay burcu gerçekten sadece fikirlerini, inançlarını ve ahlaki değerlerini önemser. Tüm yaşamını haklı mı haksız mı olduğunu görmek ve evrensel gerçeği aramak için bu değerleri analiz ederek geçirebilir. İyimserliklerini ve pozitif ruh hallerini, ciddi veya sıkıcı olan her şeyden büyük bir tutkuyla korurlar. Çünkü biri onlara zarar verirse eğer, her zaman gülümsemeleri ve mutlu olmak için bir neden bulmaları gerektiğine dair inançları sarsılacaktır.

Her ne kadar Koç burcu, cinsel yeteneği ve performansı konusunda biraz kendini beğenmiş olsa da, çoğu durumda Yay, bu katı cinsel gerginliği kırabilir ve Koç’u rahatlayabilecekleri ve yeni şeyler deneyebilecekleri daha rahat bir bölgeye götürebilir.

CİNSEL UYUM
95%

KOÇ & YAY GÜVEN

Hem Koç hem de Yay, hayatlarında aşırı derecede dürüstlüğe ihtiyaç duyduklarının farkındadır. Genellikle birbirlerini anlamak için fazla konuşmaları gerekmez ve partnerinin yalan söylediğini kolayca anlayabilirler. Özellikle Yay burcunun Koç’a verdiği güven duygusu nedeniyle, aralarında bir güvensizlik durumu oluşması zor olacaktır. Koç, çoğu durumda partneriyle her şeyi paylaşabileceğini hisseder.

Güven sorunu ancak, ilişkilerinin ciddiyeti ve derinliği konusunda farklı görüşlere sahiplerse ortaya çıkabilir. Durum böyleyse, genellikle Yay burcu, Koç’u önemli bir partner olarak değil, kısa ilişki olarak görür. Bu yüzden Koç’u kolayca aldatabilir ve muhtemelen buna aldatma bile demez. Karşılığında ise, ilişkilerine daha fazla değer veren Koç, sahiplenici doğasının etkisine kapılıp partnerine bir daha asla güvenmeyecektir.

GÜVEN
70%

KOÇ & YAY İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

İletişim ve zihinsel uyum anlamında, Koç&Yay ilişkisi, yıllarca süren arkadaşlıklarda görülen harika bir bağa sahiptir. Karşılıklı anlayışları o kadar derin olabilir ki, cinsel çekim olmasa bile, bir tür entelektüel ilişkide geçirecekleri bir hayatı da memnuniyetle kabul ederler. Hedeflerine ulaşma konusunda birbirlerini motive ve teşvik ederler. Beraberken, hiçbir şeyin imkansız olmadığını birbirlerine hissettirirler. Koç burcu inisiyatif ve odak noktası sağlarken; Yay burcu, vizyon ve inanç sağlar.

Koç ve Yay, Mars ve Jüpiter tarafından yönetilir. Bu da inanç ve görüşler konusunda bazı anlaşmazlıklar yaşayabilecekleri anlamına gelir. Bu görüşlerin, kişiliklerinin temeli olarak gördükleri kanaatler olmaması durumunda, bu çok da büyük bir sorun yaratmayacaktır. Yine de inançlarının, birbirlerini anlayamayacak kadar farklılık göstermesi de mümkündür. Bu olduğunda, sonuna kadar savaşırlar çünkü ikisinin de inandıklarından vazgeçme gibi bir özelliği yoktur. İkisi de vazgeçmez çünkü Yay için inançlar en büyük güçleridir ve üzerine çok düşündükleri bir şeydir, Koç ise her şeyde kazanmak ister.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
90%

KOÇ & YAY DUYGULAR

Birbirlerine derinden ve içten aşık olduklarında, kış ortasında yanlarından geçenlerin bile onların sıcaklığı ile ısınması mümkündür. Sahip oldukları ateş elementi nedeniyle son derece sıcak ve ateşli burçlardır. Sadece midelerinde uçuşan kelebekleri hissetmek için bile, birlikte vakit geçirebilecekleri her türlü aktiviteye açıktırlar. Kişisel ihtiyaçlarına, bireyselliklerine ve arada bir ihtiyaç duydukları mesafeye saygı duydukları sürece, onlarınki çok uzun süre devam edebilecek bir aşktır.

Çok duygusal sayılmazlar belki ama, duygusallığı sadece su grubu burçlarına atamak yanlıştır. Ateş elementi de kalpten hareket eder ve onu göğsünüzde hissedebilirsiniz. Ateş burçlarının duygusal doğasını anlamaya çalışırken, karnınızdaki o sıcak hissi hayal edebilirsiniz, bu mümkün olan en iyi açıklama olacaktır. Onların duyguları aktif, sıcak ve hareket halindedir. Duyguları yaratıcıdır, her an değişebilir ama onları gitmek istedikleri yere taşıyacak güce sahiptir.

DUYGULAR
90%

KOÇ & YAY DEĞERLER

Koç, partneri tarafından daha yüksek bir seviyeye getirilen değerlere önem verir. Zamanla, bu ilişki yoluyla, Koç’un hem olgunlaştığını hem de tüm değer yargılarının genişlediğini fark edeceklerdir. İlişkiye başladıklarında, muhtemelen Koç’un onur ve kahramanlık konusundaki fikri “birini alt etmek” bakış açısına sahipti. Zamanla, ikisi de Yay’ın bu bakış açısını bir adım öteye taşıdığını ve onu kraliyet seviyesine yükselttiğini anlamış olmalılar. Yay, sadece onurlu ve kahraman insanlara değer vermekle kalmaz, aynı zamanda her gün ihtiyacı olanlara yardım eden onurlu insanlara değer verir.

Temel farkları, Koç burcu kısa ve öz, açık ve net olan şeylere değer verirken, Yay’ın bir konu üzerinde kafası kolayca dağılabilir ve günlerce bir şey üzerinde düşünebilir. Ancak bu farklılıkları, ikisinin de hakikate verdiği değer ile giderilebilir, bu nedenle dürüstlük her şeye çare olacaktır.

DEĞERLER
70%

KOÇ & YAY GÜNLÜK YAŞAM

Koç burcu, Satürn’ün zayıf konumda olduğu burçtur. Bu da Koçların kolayca sıkıldıkları ve sürekli yeni ve heyecan verici uyaranlara ihtiyaç duydukları anlamına gelir. Yay da zaten değişken burçlardan olduğu için, kendini iyi hissetmek için değiştirilmesi gereken ne varsa değiştirmeye hazırdır. Bir araya geldiklerinde, ne tür bir aktivite olursa olsun, beraber yapmaktan keyif alırlar ve çok eğlenirler. Kahve içmeye gitseler de eğlenirler, bungee jumping yapsalar da, sadece oturup film izleseler de. Hepsi onlar için aynıdır. Birbirlerinin kişiliğine saygı gösterirler. Bu nedenle bazı aktiviteler için istekleri farklı olsa bile, kolaylıkla orta noktada buluşabilirler.

GÜNLÜK YAŞAM
99%

KOÇ & YAY UYUMU ÖZET

Koç&Yay ilişkisi kesinlikle çok fazla potansiyeli olan bir ilişkidir. Belki çevrelerine karşı gelmek ve duygularını başkalarına karşı savunmak zorunda kalabilirler, ancak bu onları çok fazla sarsmayacaktır, çünkü ikisi de başkalarının fikirlerini o kadar düşünmez. Felsefi farklılıklarını gidermeyi ve birbirlerinin farklı görüşlerine saygı duymayı başarırlarsa, zodyağın en sıcak çiftlerinden biri olabilirler. Verilebilecek ana ilişki tavsiyesi, birbirlerine karşı her zaman dürüst olmak ve farklılıklarına çok da kafayı takmamak olacaktır. Çünkü farklılıkları, cinsel yaşamlarını daha da heyecanlı hale getirebilecek iyi bir şeydir.

ÖZET
87%

Source: astrology-zodiac-signs