İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BOĞA BURCU & KOÇ BURCU UYUMU

Boğa burcunun Koç burcuyla olan aşk, cinsellik, güven, iletişim, değerler ve günlük yaşamdaki uyumu.

BOĞA & KOÇ CİNSEL UYUM

Koç’un Mars, Boğa’nın da Venüs tarafından yönetilmesi, bu burçların ne kadar cinsel olduğunu bize hemen gösterir. Her iki gezegen de fiziksel ilişkilerle bağlantılıdır, ancak ikisinin arasındaki en büyük fark cinsel ilişkideki nihai hedefleridir.

Seks söz konusu olduğunda, Koç burcu basit bir içgüdü ile hareket eder: türlerin devamlılığı ve genlerin gelecek nesillere aktarılması ihtiyacı. Öte yandan Boğa burcu için seks tamamen tatmin olmakla ilgilidir. Tüm cinsel ilişki boyunca zevk alıyorlarsa, orgazma ulaşmayı o kadar önemli görmezler bile. Boğa burcunu tatmin etmek için duygularınızı da dahil etmeniz, nazik ve tutkulu olmanız ve sekse biraz zaman ve çaba harcamaya istekli olmanız gerekir. Koç burcu için ise cinsel ilişkide bulunmak bile tatmin olmalarına yetecektir. Bu durum hem Koç erkeği hem de kadını için geçerlidir.

Bu ikilinin cinsel ilişkisinde her iki tarafın da tatmin olması için, Koç burcunun alışkın olmadığı bir dokunma duyusu geliştirmesi ve Boğa partnerini tatmin etmek için duygusallıkları üzerinde çalışması zorunlu olacaktır.

CİNSEL UYUM
65%

BOĞA & KOÇ GÜVEN

Her iki burç da dürüstlükle dolu, istikrarlı bir ilişki kurma yeteneğine sahiptir. İkisi de gelgeç huylu değildir ve ilişkilerde karşılaşılabilecek zorluklardan kaçmazlar. Bu özellikleri, ilişkilerinde pozitif bir tutum sergilemelerine ve dürüstlük konusunda anlaşmaya varmalarına katkıda bulunacaktır.

Ancak Mars ve Venüs’ün doğası gereği, her iki burcun da hayatlarında gerçek aşkı aramaya ihtiyaçları vardır. Bu da ilişkide sadakatsizliğe ve tipik aşk üçgeni sorunlarına yol açabilecektir. Yine de, ilişkinin en başından birbirleri ile iyi iletişim kurarlarsa, karşılıklı güvenin ikisi için de ne kadar önemli olduğunu görecek ve bunu tehlikeye atacak bir şey yapmamaya özen göstereceklerdir.

GÜVEN
85%

BOĞA & KOÇ İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM

Koç’un da Boğa’nın da boynuzlarının olması iletişim konusunda nasıl olduklarını anlamanıza görsel açıdan yardımcı olabilir: inatçı. Her ikisi de oldukça inatçıdır. İnatçılıkları farklı şekilde kendini gösterdiği için, bu yönlerinin ortak olması bile onları ortak bir noktada buluşturmaya yetmeyecektir.

Koç burcu inandığı ve savunduğu konularda ısrarcıdır. Boğa partnerlerini bir konuda haklı olduklarına (oldukça basit ve önemsiz bir şey olsa dahi) ikna edene kadar kelimenin tam anlamıyla yaygara koparacaklardır. Boğa, Koç’un bu davranışını fark ettiğinde, kendi içine çekilecektir. Hareket bile etmez, hiçbir tepki göstermez çünkü Koç’un bu inadı karşısında oldukça rahatsız olacaktır. Boğa’nın bu tepkisizliği ve umursamızlığı da Koç’u sinir edecektir.

Kim orada öylece durup sevgilisinin yüksek sesle söylediklerini dinlemeyecek kadar kayıtsız kalabilir? Boğa burcu kalır. Öfke yüzünden de değil, sadece bu tür davranışlarla başa çıkamayacak kadar hassas oldukları için. Aslında Boğa burcu dışardan aşırı hassas görünmez, aklı başında ve güçlü görünür. Ama Ay, Boğa burcunda yücelmiş/yükselmiş konumda ve Mars da Boğa’da zararlı konumda olduğu için, Boğa burcu agresif tavırları ve bağırışları hiç de hoş karşılamaz.

Bu ikilinin zihinsel uyumu zekalarına veya ne kadar akıllı veya aptal olduklarına çok da bağlı değildir. Sert tartışmalarında eğer orta yolu bulabiliyorlarsa demek ki birbirlerini gerçekten çok seviyorlardır. İnatlarını bir kenara bırakıp iletişimlerini iyi tutabilmişlerse gerçekten birbirlerini seviyorlardır, bu durumda da zihinsel anlamda ne kadar uyumlu olduklarının çok da bir önemi olmayacaktır.

Çatışmalardan kaçınmanın çözümü orta yolu bulmak olacaktır. Burada Boğa’nın üzerine düşen, kendileri için güçlü sınırlar belirlemek ve oluşturdukları güvenli bölgede sakin bir şekilde hareket etmek olacaktır. Koç’un ise zaman zaman bir adım geri çekilmesi ve sesini biraz alçaltması gerekecektir.

İLETİŞİM VE ZİHİNSEL UYUM
40%

BOĞA & KOÇ DUYGULAR

Koç burcu da Boğa burcu da son derece duygusal insanlardır, ancak bunu aynı şekilde göstermezler. Şunu söyleyebiliriz ki, bu ikili birbirlerini ne kadar sevseler de sevildiklerini hissetmeleri her ikisi için de zor olacaktır. Sevgiyi göstermenin yollarını aynı şekilde öğrenseler dahi, yeterince yakınlık hissetmedikleri sürece bu bir çözüm olmayacaktır.

Koç, duygularını sert ve sabırsız bir şekilde, yüksek sesle ve açıkça gösterir. Karşılarındaki kişinin karşılık vermesine çok da zaman tanımadan, kendi elementleri olan ateş gibi yoğun duygular gösterip, partnerlerinin bu yoğunluğa çok da anlam verememesine sebep olabilirler. Boğa bu tür davranışları sevgi olarak tanımlamadığı için, Koç’un duygularını yüzeysel, fazla yoğun ve hatta sahte bulabilecektir. Çünkü Boğa, duygularını sessiz ve sakin bir şekilde, partnerine bir şeyler vererek gösterir. Boğalar duygularını, sevdikleri kişiye dokunarak, onun için yemekler yaparak veya ona tatlı ve güzel sözler söyleyerek gösterir. Burada sorun, Koç’un bu sevgi gösterimini sıkıcı bulması hatta bu şekilde sevgi gösteriminin yanlış olduğunu düşünmesidir.

Birbirlerine sevildiklerini hissettirebilmeleri için, her ikisinin de doğal hallerinden çok farklı bir şekilde sevgi göstermeyi öğrenmesi gerekecektir. Bu da ilişkilerinde büyük bir engel olabilecektir ve engeli aşmak da partnerlerinin ihtiyaçlarını dinlemeye ne kadar hazır olduklarına bağlıdır.

DUYGULAR
60%

BOĞA & KOÇ DEĞERLER

Yaşamda önem verdikleri değerler, oldukça uyumlu oldukları bir alandır. Birbirlerinden tamamen farklı görünseler de aslında ana hedefleri hemen hemen aynıdır. Her ikisi de maddi güvenceye oldukça fazla değer verir. Koç, varoluşsal bunalım korkusuyla bağlantılı bir gezegen olan Mars tarafından yönetildiği için, kendini maddi güvenceye almaya önem verir. Boğa da toprak grubundan bir burç, yani özünde materyalist olduğu için ve finans alanına eğilimli olduğu için, maddi güvenceye önem verir.

Her ikisi de karakterli ve güçlü olmaya (hem fiziksel hem de ruhsal) değer verir. İkisi de ilişkilerinde onları hayal kırıklığına uğratmayacak birine ihtiyaç duyarlar. Yaşamda değer verdikleri şeyler hemen hemen aynı olduğu için bu konuda uyumlu oldukları söylenebilir.

DEĞERLER
90%

BOĞA & KOÇ GÜNLÜK YAŞAM

Günlük yaşamlarında, Koç ve Boğa neredeyse tamamen farklıdır. Koç oldukça aktif bir burç olup, koşmaya, antrenmana ve enerjilerini her türlü fiziksel aktivite için kullanmaya ihtiyaç duyarken, Boğa konforuna ve rahatına düşkün bir burçtur ve neredeyse her zaman dinlenmeye ve enerji toplamaya ihtiyacı vardır. Beraber bir kahve içmeye gitseler bile, büyük ihtimalle Koç 20 dakikada kahvesini bitirip sıkılmaya başlayacak, Boğa ise o sırada kahvesinin tadını çıkarmaya devam edip, üstüne bir de tatlı sipariş edecektir. Her ikisinin de birlikte yapmaktan zevk alabilecekleri tek aktivite, parkta yürüyüş yapmak veya doğa ile temas edebilecekleri bir dış mekan aktivitesi olacaktır.

GÜNLÜK YAŞAM
40%

BOĞA & KOÇ UYUMU ÖZET

Özetle, Koç ve Boğa burcunun ilişkisi kişisel zorluklarla dolu bir ilişkidir. İlişkilerini yürütmeyi gerçekten istiyorlarsa, orta noktada buluşabilmek için, her ikisinin de kendi içinde bazı sorunlarını çözmeleri ve bazı özelliklerini de değiştirmeleri gerekecektir. Eğer her ikisi de kendi hayatlarında huzuru bulmuşsa, yeterli eğitime ve olgunluğa sahipse, yeterli ilişki tecrübesi edinmiş ve yeteri kadar mizah duygularını geliştirebilmişse, ancak o zaman farklılıklarını bir kenara koyup birbirlerini daha iyi anlayabilecekler ve uyumu yakalayabileceklerdir. Boynuzlarını kullanmaya alışkın oldukları zamanlar dışında, uyumu yakalamaları o kadar da zor olmayacaktır.

ÖZET
63%

Source: astrology-zodiac-signs